Villa Excelsior
Hotel beskrivelse
Villa Excelsior är ett hotell med stil och charm i ett lugnt område i Bad Gastein vid den berömda Kaiser Wilhelm Promenade. Hotellet ligger i lugna omgivningar och har en romantisk och historisk atmosfär med sin inredning. På hotellet finns reception, bar, restaurang och en liten spaavdelning med termiska bad och bastu.
Din vistelse på Villa Excelsior inkluderar halvpension.
Værelser
Fakta
Fakta om Villa Excelsior
| Liftkort | Ingår i priset |
| Kost och logi | Halvpension |
| Handdukar | Ingår i leveransen |
| Sänglinne | Ingår i priset |
| Rengöring | Ja, det kan du |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
| Lounge | Ja, det kan du |
| Bar | Ja, det kan du |
| Restaurang | Ja, det kan du |
| Skirum | Nej, nej, nej, nej. |
| Välbefinnande | Ja, det kan du |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Avstånd pist | 1100 m |
| Avstånd hiss | 1100 m |
| Stadens centrum | 800 m |
| Skidbuss | 0 m |
| Skiduthyrning | 2400 m |