Vestlia Resort
Hotel beskrivelse
Bra hotell med ski-in/ski-out!
Om du gillar ski-in/ski-out och komfort i toppklass, då är Vestlia Resort något för dig. Detta moderna förstaklasshotell ligger precis intill pisterna och 10 meter från liften på Vestlia-sidan. Med sitt perfekta läge, många restauranger, lekplats för barnen och spa för de vuxna, direkt tillgång till pisterna och vackra rum är Vestlia Resort för dem som vill ha en semester där allt har tänkts på.
Faciliteter
Vestlia Resort har allt som hjärtat kan önska. Här finns poolområde, spa/wellnesscenter, bowlingbanor, lekland och mycket mer. Det är fri tillgång till familjepoolområdet, fitnesscentret (min 16 år) och lekplatsen. Det finns många olika restauranger och kaféer, så du kan välja det som passar din smak.
Pension
Din vistelse på Vestlia Resort inkluderar frukost. Det är möjligt att köpa till middag för halvpension.
Værelser
Fakta
Fakta om Vestlia Resort
| Liftkort | ingår ej |
| Bed & Breakfast | Frukost på morgonen |
| Avstånd till hiss | 10 m |
| Avstånd till pist | 0 m |
| Avstånd till stadens centrum | 1000 m |
| Avstånd till skidbuss | 0 m |
| Mottagning | Ja – öppen 24 timmar |
| Restaurang | Ja, det kan du |
| Slutlig rengöring | Ja, tack |
| Handdukar | Ja, tack |
| Sänglinne | Ja, tack |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Bar | Ja, det kan du |
| Pool | Ja, det kan du |
| Lekland | Ja, det kan du |
| Fitness (min 16 år) | Ja, det kan du |
| Spa/wellness (min 16 år) | Ja – mot en avgift: 295 NOK/person |
| Parkering för bil | avgiftsfritt |
Beliggenhed
Vestlia Resort