Trymsheim 7
Hotel beskrivelse
Mysig och charmig storstuga för 10 personer
Detta är två trähus med totalt sex lägenheter, belägna på Gammelseteråsen vid Mellemstationen på östra sidan av Kvitfell. Lägenheten har fantastisk utsikt och enkel tillgång till längdskidspår och de alpina backarna via skidvägen.
Fastigheten innehåller 4 sovrum, 10 bäddar, 2 badrum. Köket är fullt utrustat och har ett kylskåp med separat frys, spis, diskmaskin och mikrovågsugn. Vardagsrummet är utrustat med soffa, TV och öppen spis/braskamin. Kort avstånd till små byar som Ringebu och Fåvang. Det finns även trådlöst internet och parkering.
Ytterligare information
95 kvadratmeter
Husdjur tillåtna mot extra kostnad
Værelser
Fastigheten har följande:
4separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng.
Sovrum 2: Dubbelsäng.
Sovrum 3: Familj våningssäng.
Sovrum 4: Familj våningssäng.
2separata badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett, bastu
Badrum 2: Dusch, toalett
Fakta
Fakta om Trymsheim 7
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 700 m |
| Avstånd till pist | 700 m |
| Avstånd till stadens centrum | 700 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Välbefinnande | Nej (bastu) |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.