Tauerns ande
Hotel beskrivelse
Lägenheten Taurnspirit ligger i ett hus med 54 andra lägenheter. Huset ligger i lugna omgivningar med 1,5 kilometer till stadens centrum och 700 meter till skidområdet. Det finns parkering vid huset och 550 meter till skidbussen. I huset finns ett skidrum, torkskåp för pjäxor och tvättmaskin.
Værelser
Fakta
Fakta Tauernspirit
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 700 m |
| Avstånd till pist | 700 m |
| Avstånd till stadens centrum | 1,5 kilometer |
| Avstånd till skidbuss | 300 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |