Svartskardvegen 189
Hotel beskrivelse
Svartskardvegen 189 är ett modernt annex med plats för 2-4 personer, beläget på den soliga västsidan av Kvitfjell. Huset är perfekt för par eller mindre familjer som vill bo nära pisterna och längdskidspåren. Om du bor här har du ski-in/ski-out.
Stugan är på 35 m2 med 1 sovrum och 1 badrum. Praktiskt men snyggt kök med ugn, spishäll, diskmaskin, kylskåp och Nespressomaskin. Matplats för 4 personer. Vardagsrummet är möblerat med en bäddsoffa och TV.
Ytterligare information:
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är inreddmed:
1 sovrum:
Sovrum 1: Familjesäng (nedre våning 120 x 200 cm/ övre våning 90 x 200 cm)
I vardagsrummet finns en bäddsoffa för 2 personer
Det finns ett badrum i stugan med dusch och toalett.
Fakta
Fakta om Svartskardvegen 189
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 1200 m |
| Avstånd till pist | 1100 m |
| Avstånd till centrum | 2900 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.