Svartskardvegen 186
Hotel beskrivelse
Vacker stuga för 10 personer med ett fantastiskt läge på toppen av Kvitfjell Vest. Den ligger i ett vackert och soligt läge med en härlig utsikt. Stugans panoramafönster släpper in naturen och bergen i vardagsrummet.
Stugan är på 130 m2 med 4 sovrum och 2 badrum. Vardagsrummet är utrustat med en soffa och öppen spis. Det finns en TV-lounge på loftet. Välutrustat kök med kyl, frys, diskmaskin, spis och matplats.
Ytterligare information:
- Husdjur tillåtna mot en extra kostnad
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är inreddmed:
4sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Dubbelsäng
Sovrum 3: Dubbelsäng + enkelsäng
Sovrum 1: Dubbelsäng + enkelsäng (Kan dras ut och ändras till en dubbelsäng)
2badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett, bastu och tvättmaskin
Badrum 2: Dusch och toalett
Fakta
Fakta om Svartskardvegen 186
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 1700 m |
| Avstånd till pist | 1300 m |
| Avstånd till centrum | 3200 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.