Skottet 309
Hotel beskrivelse
Residence Le Schuss 309 ligger i Val Thorens, mittemot stadsdelen Péclet. Gågatan ligger 50 meter från lägenheten. Shopping, restauranger, kaféer och bagerier ligger inom 100 meter från lägenheten. 50 meter från lägenheten ligger skidskolan, där backarna, barnskidskolan, skiddagis, isbanan och lekplatsen ligger 20 meter från lägenheten.
Unga grupper endast på begäran.
Værelser
Vi har följande lägenheter tillgängliga:
1-sovrumslägenhet för 4 personer:
Lägenheten är en 1-sovrumslägenhet på 28 m2, på 3:e våningen i residenset. Lägenheten har delvis renoverats 2021 och har ett vardagsrum med veranda med 1 bäddsoffa för 2 personer, 1 utdragbar säng för 2 personer, TV och en ingång med 2 väggsängar. Lägenheten har ett pentry med ugn, diskmaskin, induktionshäll, vattenkokare, kaffebryggare och en kombiugn. Separat dusch och toalett.
Fakta
Fakta Le Schuss 309
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 20 m |
| Avstånd till pist | 20 m |
| Avstånd till stadens centrum | 100 m |
| Avstånd till skidbuss | 0 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Sänglinne/handdukar | Ingår i priset |
| Tillgång till internet | Ja, mot en avgift |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Bilparkering | ej tillgänglig |