Semesterhus Chalet 1018
Hotel beskrivelse
Chalet 1018 är ett modernt hus renoverat 2022 med plats för 6 personer. Huset ligger i ett lugnt och soligt läge i Bad Gastein. Det 160 m2 stora huset är lämpligt för familjer och har 3 sovrum.
Bad Gasteins centrum och shoppingmöjligheter ligger cirka 1,6 km bort. Om du reser med bil finns det en parkeringsplats vid huset.
Værelser
Chalet 1018, 5-rums-chalet 110 m2 med 2 våningar.
Fullständigt renoverad år 2022, mycket vackert och modernt inredd: ingång med separat toalett.
Vardags-/matrum med matbord och kabel-TV (flatscreen TV), kakelugn. Utgång till terrassen.
Stort kontor.
Stort kök/vardagsrum (4 kokplattor, ugn, diskmaskin, 4 kokplattor – glaskeramikhäll, brödrost, vattenkokare, mikrovågsugn, frys, elektrisk kaffemaskin). Övre våning: 3 dubbelrum. Dusch/toalett, badkar/dusch/toalett. Elektrisk uppvärmning. Parkettgolv. Terrass. Trädgårdsmöbler, utemöbler, solstolar.
Vacker utsikt mot bergen och skogen.
Till ert förfogande: tvättmaskin, torktumlare, hårtork. Internet (trådlöst LAN [WLAN], gratis). Vänligen notera: rökfri lägenhet.
Fakta
Fakta Semesterstuga Chalet 1018
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Lounge | Nej, det kan du inte |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Skirum | Nej, nej, nej, nej. |
| Internet/ wi-fi | Ingår i priset |
| Avstånd till pist | 1000 m |
| Avstånd till hiss | 1000 m |
| Avstånd till stadskärnan | 1600 m |