Segelstadsetra Hyttegrend 11
Hotel beskrivelse
Vacker ny stuga för 10 personer på västra sidan av Kvitfjell, i ett soligt läge precis intill pisten. Stugans panoramafönster släpper in fjällen och naturen rakt in i vardagsrummet. Ski-in/ski-out tillgång till pisten och längdskidspåren. Kort avstånd till afterski och restauranger.
Stugan är 120 m2 stor med 4 sovrum och 2 badrum. Vardagsrummet är möblerat med soffa, TV och vedeldad kamin för sena kvällar efter långa dagar i snön. Välutrustat kök med kyl, frys, diskmaskin, spis och matplats för 10 personer.
Ytterligare information:
- Parkering utomhus
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är inreddmed:
4separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng (180 cm bred)
Sovrum 2: Enkelsäng som kan ändras till en dubbelsäng – 150 cm bred
Sovrum 3: Familjevåning
Sovrum 4: Familjevåning
2 badrum:
Badrum 1: Dusch och toalett
Badrum 2: Dusch och toalett
Tvättstuga med tvättmaskin och torktumlare.
Fakta
Fakta om Segelstadsetra Hyttegrend 11
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 850 m |
| Avstånd till pist | 100 m |
| Avstånd till centrum | 1600 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.