Pension St. Leonhard
Hotel beskrivelse
Mysigt pensionat med perfekt läge
Pension St. Leonhard har ett perfekt läge, bara några minuters promenad från liften, Felsentherme, shopping och restauranger. Pensionatet utstrålar mysighet och en hemtrevlig känsla. Huset omges av en panoramautsikt över Hohe Tauern-bergen och stadens huvudgata, men ligger ändå i en lugn miljö, något upphöjd från huvudgatan.
För spa- och termalbadälskare ligger Bad Gasteins stolthet och glädje 2 minuters promenad bort: Felsentherme.
I vistelsen ingår kvartspension i form av frukostbuffé.
Det finns gratis trådlöst internet och gratis parkering.
Værelser
Fakta
Fakta om Pension St Leonhard
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Kvartalspension |
| Avstånd till hiss | 150 m |
| Avstånd till pist | 150 m |
| Avstånd till stadens centrum | 100 m |
| Avstånd till skidbuss | 100 m |
| Mottagning | Ja, det kan du |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
Beliggenhed
Pension St. Leonhard