Lägenheter i Ustedalen
Hotel beskrivelse
Bra lägenheter med bra läge!
Ustedalen Apartments ligger i anslutning till Ustedalen Hotel, ett traditionellt norskt fjällhotell centralt beläget i vackra omgivningar, bara några hundra meter från liften och 800 meter från Geilo Centrum.
Ustedalen Apartments är helt nyrenoverade lägenheter i modern stil med hög standard och god atmosfär.
Trådlöst internet finns tillgängligt i hela hotellet.
Faciliteter som kan användas på Ustedalen Hotel när du bor i lägenheterna:
– Restaurang
– Lounger
– Fitness
– Pool
– Lekrum för barn
Værelser
Lägenhet för 4 personer (hus D):
Dessa lägenheter är 48 m2 och innehåller 2 sovrum. 1 dusch/toalett. Vardagsrum/kök med matplats, soffa och TV. Välutrustat kök med kylskåp, ugn, spishäll och diskmaskin. Utsikten kan uppgraderas till utsikt över Ustedalsfjorden mot en extra kostnad.
Lägenhet för 6 personer (Hus D):
75 m2 lägenhet med 3 sovrum och 1 dusch/toalett. Vardagsrum/kök med matplats, soffa och TV. Välutrustat kök med kylskåp, ugn, spishäll och diskmaskin.
Lägenhet för 6 personer (Hus D):
Denna typ av lägenhet är 85 m2 på två våningar med 3 sovrum och 2 badrum. Vardagsrum/kök med matplats, soffa och TV. Välutrustat kök med kylskåp, ugn, spishäll och diskmaskin. Utsikten kan uppgraderas till utsikt över Ustedalsfjorden mot en extra avgift.
Lägenhet för 6 personer – gavellägenhet (byggnad D):
Lägenheten är 100 m2 och fördelad på två våningar. Lägenheten har 3 sovrum och 2 badrum. Vardagsrum/kök med matplats, soffa och TV. Välutrustat kök med kylskåp, ugn, spishäll och diskmaskin. Utsikten kan uppgraderas till utsikt över Ustedalsfjorden mot en extra avgift.
Lägenhet för 4 personer – gavellägenhet (Hus D):
Lägenhet 55 m2 med 2 sovrum och 1 dusch/toalett. Vardagsrum/kök med matplats, soffa och TV. Välutrustat kök med kylskåp, ugn, spishäll och diskmaskin.
Fakta
Fakta Ustedalen lägenheter
| Liftkort | ingår ej |
| Kost och logi | Ej inkluderat |
| Avstånd till hiss | 300 m |
| Avstånd till pist | 350 m |
| Avstånd till stadens centrum | 800 m |
| Avstånd till skidbuss | 10 m |
| Mottagning | Ja, det kan du |
| Restaurang | Ja, det kan du |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar / Sänglinne | Tilläggsköp DKK 150,- per person |
| Gratis Wi-Fi | Ja, det kan du |
| Pool | Ja, det kan du |
| Bar | Ja, det kan du |
| Välbefinnande | Nej (bastu) |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |

















