Lägenhet Rupertus
Hotel beskrivelse
Apartment Rupertus ligger i stadsdelen Point, 5 km utanför Zell am See. Huset ligger 800 meter från skidbussen och 1,5 km från shopping.
I huset erbjuder Thinggaard 4 lägenheter med olika planlösningar och storlekar. Huset har ett skidrum och bastu.
Dessa lägenheter passar bäst för dem som kör själva på grund av husets läge. Det finns parkering vid huset.
Værelser
Studiolägenhet för 3 personer:
Denna 36 meter stora lägenhet har ett vardagsrum/vardagsrum med 1 bäddsoffa och en dubbelsäng, matplats och TV. Utgång till terrassen. Litet kök med spis, ugn, diskmaskin. 1 badrum/toalett.
Lägenhet med 2 sovrum för 4 personer:
Denna lägenhet ligger på bottenvåningen och är 46 m2 stor. Lägenheten är trivsamt inredd med ett vardagsrum med bäddsoffa för 2 personer, matplats och TV. Utgång till balkongen. Kök i anslutning till vardagsrummet med spishäll, ugn och diskmaskin. 1 sovrum med dubbelsäng. 1 badrum/toalett. Från lägenheten har man en fantastisk utsikt över bergen och landskapet.
3-rumslägenhet för 4 personer:
Lägenheten är på 55 m2 med två dubbelrum båda med 1 dusch/toalett. Kök/allrum med ugn, spishäll, kaffebryggare, TV och matplats. Utgång till balkongen. Vacker utsikt över bergen och landsbygden.
3-rums-lägenhet för 5 personer:
Gemytlig lägenhet 53 m2 med 1 sovrum med 1 bäddsoffa och 1 dubbelsäng. Utgång till balkongen. 1 rum med fransk säng (140 cm x 200 cm). Kök/familjerum (ugn, diskmaskin och 4 kokplattor) med matvrå och TV. Utgång till balkongen. 1 badrum/toalett. Landskaps- och bergsvyer.
Fakta
Fakta om Haus Rupertus
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Lounge | Nej, det kan du inte |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Skirum | Nej, nej, nej, nej. |
| Tillgång till internet | Ingår i priset |
| Avstånd till pist | 4000 m |
| Avstånd till hiss | 4000 m |
| Avstånd till stadens centrum | 4000 m |