Lägenhet Alpennest
Hotel beskrivelse
Lägenheten ligger i Bad Gastein i ett lugnt och soligt område i en sluttning, bara cirka 800 meter från centrum. Boendet ligger i natursköna omgivningar och erbjuder faciliteter som hiss, skidförvaring, gemensam tvättmaskin och torktumlare samt parkering på plats.
Shoppingmöjligheter finns cirka 1 km bort. Kollektivtrafiken är lättillgänglig med en busshållplats 200 meter från lägenheten.
Værelser
Fakta
Fakta om lägenhet Alpennest
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 500 m |
| Avstånd till pist | 500 m |
| Avstånd till stadens centrum | 800 m |
| Avstånd till skidbuss | 150 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Tillgång till Internet |
Ja, det kan du |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |