Kvitfjell Alpingrenda 8A
Hotel beskrivelse
Nybyggd och mysig stuga för 8 personer på Kvitfjell Eastside i den nya byn Kvitfjell Alpingrend. Bo nära barnområdet och med gångavstånd till Gudbrandsgård Hotell. Ski-in/ski-out direkt vid pisten och längdskidspår precis utanför dörren.
Stugan är på 75 m2 med 4 sovrum och 2 badrum. Vardagsrum med fåtöljer, öppen spis och matplats. Välutrustat kök med kyl, frys, spis och diskmaskin. Vardagsrum med soffa och TV.
Ytterligare information:
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Kvitfjell Alpingrenda 8A
4separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Familjesäng – 120 cm bred nedre säng och 90 cm bred övre säng
Sovrum 3: Dubbelsäng
Sovrum 4: 2 x enkelsäng
2 badrum:
Badrum 1: Dusch och toalett
Badrum 2: Dusch och toalett
Fakta
Fakta om Kvitfjell Alpingrenda 8A
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 250 m |
| Avstånd till pist | 100 m |
| Avstånd till centrum | 750 m – Kvitfjell |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.