Kleivholoa 4
Hotel beskrivelse
Stor och vacker stuga för 13 personer på östra sidan av Kvitfjell med en varm atmosfär. Det är kort avstånd till längdskidåkning och backarna. Gudbrandsgård Hotell ligger inom gångavstånd från stugorna.
Stugan är 206 m2 fördelat på 2 våningar med 5 sovrum och 3 badrum. Mysigt vardagsrum med soffa, öppen spis och TV. Välutrustat kök med kyl, frys, spis, diskmaskin och matplats.
Ytterligare information:
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Denna stuga innehåller:
5separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng (180cm x 200cm)
Sovrum 2: Dubbelsäng (160cm x 200cm)
Sovrum 3: Familjevåning (nedre våning 120 bred och övre våning 90 cm bred)
Sovrum 4: Familjevåning (nedre våning 120 bred och övre våning 90 cm bred)
Sovrum 5: Familjevåning (nedre våning 120 bred och övre våning 90 cm bred)
3badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett och bastu
Badrum 2: Dusch, toalett och badkar
Badrum 3: Toalett
Fakta
Fakta om Kleivholoa 4
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 750 m |
| Avstånd till pist | 300 m |
| Avstånd till centrum | 750 m – Kvitfjell |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.