Kikut Alpine Lodge 9103
Hotel beskrivelse
Kikut Alpine Lodge Apt 9103 är en ny och modern lägenhet i det populära skidområdet Kikut med plats för 8 personer. Lägenhetens läge är nära pisten och liften med tillgång till ski-in/ski-out. Längdskidåkningsbackarna ligger 200 meter från huset där lägenheten ligger.
Den närmaste liften till lägenheten är Toppheisen, 100 meter bort, och Davidløypa-pisten ligger 50 meter från lägenheten. Kikut är ett nyare skidområde i Geilo och ligger i anslutning till Vestlia. Från Vestlia går det en skidbuss till Geilo och Slaatta Ski Centre. Geilos centrum ligger cirka 5 km bort.
Du måste vara minst 25 år gammal för att hyra lägenheten.
Værelser
Kikut Alpine Lodge Apt 9103 ligger på bottenvåningen i huset och är modernt inredd. Lägenheten har 3 sovrum, ett med en våningssäng för 2 personer, en låda under våningssängen med en extra sovplats, ett med en familjevåningssäng (nedre våningen är 120 cm bred), det sista sovrummet har en dubbelsäng. 2 duschar och en toalett. Välutrustat kök med diskmaskin, kyl/frys, kaffebryggare, vattenkokare, spis och ugn. Vardagsrum med matplats för 8 personer, soffa och TV. Det finns plats för förvaring av ytterkläder i lägenhetens hall. Parkering inomhus med möjlighet att ladda elbil (extra avgift).
Fakta
Fakta om Kikut Alpine Lodge Apt 9103
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 100 m |
| Avstånd till pist | 50 m |
| Avstånd till stadens centrum | 5400 m |
| Avstånd till skidbuss | 5400 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 180,- per person |
| Tillgång till internet | Nej, det kan du inte. |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |