Kikut Alpin Lodge Apt 2302
Hotel beskrivelse
Ny och modern lägenhet, perfekt för familj och vänner
Denna vackra lägenhet har ett utmärkt läge precis vid Kikut-liftarna med tillgång till ski-in/ski-out. Det är kort avstånd till längdskidåkningsspår. Lägenheten har plats för 8 personer och är fördelad på två våningar. På nedre våningen är lägenheten utrustad med ett vardagsrum med soffa, TV och gasspis. Utgång till terrassen. I anslutning till vardagsrummet finns ett välutrustat kök med diskmaskin, kyl och frys, kaffebryggare, vattenkokare och ugn. Stor hall med plats för ytterkläder. 1 dusch/toalett med tvättmaskin och torktumlare. På andra våningen finns två sovrum, det ena med dubbelsäng (bredd 150 cm) och det andra med dubbelsäng (bredd 180 cm) och en liten barnsäng (75 x 170 cm). Det finns också en alkov med en dubbelsäng (bredd 150 cm) och en bäddsoffa för 2 personer. Parkering inomhus och tillgång till ett skidförråd.
Værelser
Lägenhet med 3 sovrum och en alkov för 8 personer:
Lägenheten är fördelad på två våningar. På nedre våningen är lägenheten utrustad med ett vardagsrum med soffa, TV och gasspis. Utgång till terrassen. I anslutning till vardagsrummet finns ett välutrustat kök med diskmaskin, kyl och frys, kaffebryggare, vattenkokare och ugn. Stor hall med plats för ytterkläder. 1 dusch/toalett med tvättmaskin och torktumlare. På andra våningen finns två sovrum, det ena med dubbelsäng (bredd 150 cm) och det andra med dubbelsäng (bredd 180 cm) och en liten barnsäng (75 x 170 cm). Det finns också en alkov med en dubbelsäng (bredd 150 cm) och en bäddsoffa för 2 personer. Parkering inomhus och tillgång till ett skidförråd.
Fakta
Fakta om Kikut Alpin Lodge Apt 2302
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 100 m |
| Avstånd till pist | 100 m |
| Avstånd till stadens centrum | 5800 m |
| Avstånd till skidbuss | 5800 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 180,- per person |
| Tillgång till internet | Nej, det kan du inte. |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |