Hotell St. George
Hotel beskrivelse
Hotel St. Georg är ett elegant lantligt hotell med ett lugnt men ändå centralt läge i förhållande till Zell am See. Hotellet har en traditionell österrikisk atmosfär med gästfrihet och charm.
På Hotel St. Georg kan du koppla av efter en händelserik dag i hotellets hälsooas, som inkluderar en inomhuspool och bastu.
På kvällen kan du äta middag i hotellets restaurang som serverar utsökt österrikisk mat inspirerad av regionala ingredienser eller njuta av ett glas vin i hotellbaren.
Din vistelse på Hotel St. Georg inkluderar frukost.
Værelser
Hotel St. Georg erbjuder flera olika rumstyper:
Dubbelrum:
Dubbelrummen är 28 m2 och har telefon, TV, gratis internet, värdeskåp, minibar och dusch/toalett med hårtork.
Dubbelrummen har även balkong mot en extra kostnad.
Dubbelrum – Superior:
Denna typ av rum är ca 33 m2 och rymmer 2 – 4 personer. Rummet har telefon, TV, gratis internet, värdeskåp, minibar och dusch/toalett med hårtork.
Svit:
Sviterna är ca 40 m2 och är inredda med sittgrupp, dubbelsäng, balkong, telefon, TV, gratis internet, värdeskåp, minibar och dusch/toalett med hårtork.
Fakta
Fakta om Hotel St. Georg
| Liftkort | Ingår i priset |
| Bed & Breakfast | Frukost på morgonen |
| Handdukar | Ingår i leveransen |
| Sänglinne | Ingår i priset |
| Städtjänster | Ingår i priset |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
| Lounge | Ja, det kan du |
| Bar | Ja, det kan du |
| Restaurang | Ja, det kan du |
| Skirum | Ja, det kan du |
| Välbefinnande | Ja, det kan du |
| Pool | Ja, det kan du |
| Avstånd till pist | 350 m |
| Avstånd hiss | 350 m |
| Stadens centrum | 350 m |
| Skidbuss | 0 m |
| Skiduthyrning | 350 m |