Hotell Salzburger Hof
Hotel beskrivelse
Stilfullt hotell i hjärtat av Bad Gastein.
Hotel Salzburger Hof är ett 4-stjärnigt hotell med en elegant och modern atmosfär. Hotellet har flera restauranger som serverar utsökt mat av hög kvalitet.
På hotellets 6:e våning kan du koppla av i det underbara spaområdet efter en dag i snön. Här finns en pool, bubbelpool och bastu. Massage erbjuds mot en extra kostnad.
Halvpension ingår i vistelsen och varje kväll serveras en 5-rätters middag i en av hotellets restauranger. Varje eftermiddag serveras ett eftermiddagssnack från 15:30 till 17:00.
Værelser
På Hotel Salzburger Hof kan Thinggaard erbjuda följande rum:
Enkelrum
Dubbelrum – Standard
Dubbelrum – De Luxe
Samtliga rum på hotellet är smakfullt inredda och utrustade med dusch/toalett, TV. Telefon, vattenkokare, värdeskåp, minibar och internet.
Fakta
Fakta om Hotel Salzburger Hof
| Liftkort | Ingår i priset |
| Kost och logi | Halvpension |
| Till pisten | 300 m |
| Att lyfta | 300 m |
| Stadens centrum | 300 m |
| Skidbuss | 100 m |
| Skiduthyrning | 300 m |
| Handdukar | Ja, tack |
| Sänglinne | Ja, tack |
| Rengöring | Ja, det kan du |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
| Lounge | Ja, det kan du |
| Bar | Ja, det kan du |
| Restaurang | Ja, det kan du |
| Skirum | Ja, det kan du |
| Välbefinnande | Ja, det kan du |
| Pool | Ja, det kan du |