Hegnavegen 23 – Stuga
Hotel beskrivelse
Hegnavegen 23 är en stuga för 10 personer som är mysigt inredd med mycket charm och med 340 m2 finns det gott om plats för familjen. Stugan ligger 200 meter från Geilos centrum och 400 meter från Gelioheisen-liften. Efter en dag i backen kan du åka skidor in till stugan. Liften ansluter dig till längdskidspåren i området.
Observera att du måste vara över 27 år för att boka denna stuga och att den endast hyrs ut till familjer.
Værelser
Hegnavegen 23 är 340 m2 fördelat på 3 våningar. På bottenvåningen finns ett garage med plats för 2 bilar och gott om plats att förvara skidutrustning. Från garaget finns en ingång till en hall med plats för ytterkläder och skor. Det finns en separat toalett, dusch, bastu och tvättmaskin. På samma våning finns ett 45 m2 stort vardagsrum med soffa och TV. På 2:a våningen finns ytterligare en entré, hall och en separat toalett. Det finns ett stort vardagsrum med soffa och utgång till två terrasser med utsikt mot Vestlia. Det finns ett separat TV-rum med soffa och TV. Ett välutrustat kök med spis, ugn, diskmaskin och en liten öppen spis ger en mysig atmosfär. På samma våning finns ett sovrum med dubbelsäng, klädkammare och dusch/wc. På 3:e våningen finns 3 sovrum, varav ett har 4 enkelsängar, det är endast för barn. 2 dubbelrum, varav ett också har en säng för ett barn. Det finns också en dubbelsäng utanför ett sovrum. 1 dusch/WC.
Fakta
Fakta om Hegnavegen 23
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 400 m |
| Avstånd till pist | 400 m |
| Avstånd till stadens centrum | 200 m |
| Avstånd till skidbuss | 200 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 175,- per person |
| Betald tillgång till internet | Ej tillgängligt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |