Gammelseteråsen 41
Hotel beskrivelse
Mysig stuga för 7 personer vid Kvitfjell East mittstation med ski-in/ski-out. Här får du en kombination av ett centralt läge och ett lugnt område. Det är kort avstånd till afterski, restauranger och dagligvaruhandel. Stugan har allt du behöver för en avkopplande skidsemester med bastu och öppen spis.
Den 56 m2 stora stugan har ett vardagsrum med soffa, TV, öppen spis och matplats. Välutrustat kök med kyl, frys, spis, diskmaskin, kaffetratt och Nespressomaskin.
Ytterligare information:
- Husdjur tillåtna på begäran
- Wi-fi
Værelser
Sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Familjevåning (nedre våningen 120 cm bred)
Sovrum 3: Våningssäng
Badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett och bastu
Fakta
Fakta om Gammelseteråsen 41
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 1000 m |
| Avstånd till pist | 200 m |
| Avstånd till centrum | 1200 m – Kvitfjell |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.