Dæhlie
Hotel beskrivelse
Slottsstuga för 35 personer belägen på Dæhlietoppen med panoramautsikt. Denna stuga är perfekt för familjer och vänner som reser tillsammans.
Stugan är 500 m2 stor och har sovrum, bubbelbadkar och bastu. Det finns ett vardagsrum med utsikt, öppen spis och soffa. Det finns också ett TV-rum med soffa, TV och öppen spis. Stort matbord för mysiga gemensamma måltider. Välutrustat kök med kyl, frys, kylförvaring, spis, diskmaskin och mikrovågsugn.
Ytterligare information:
- Wi-fi
- Husdjur tillåtna mot en extra avgift
- Incheckning efter kl. 17.00/ Utcheckning senast kl. 11.0
Værelser
Dæhlie är utrustad med:
10 separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Dubbelsäng och våningssäng
Sovrum 3: Dubbelsäng och våningssäng
Sovrum 4: Dubbelsäng och våningssäng
Sovrum 5: Dubbelsäng och våningssäng
Sovrum 6: 2 x våningssäng
Sovrum 7: 2 x våningssäng
Sovrum 8: 4 x 120 cm sängar
Sovrum 9: Familjevåning
Sovrum 10: Dubbelsäng och en säng 120 cm
Stugan har 9 badrum, varav ett med bastu och bubbelpool.
Fakta
Fakta om Dæhlie
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 1900 m |
| Avstånd till pist | 1900 m |
| Avstånd till stadens centrum | 1900 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.