Chalet Plommon
Hotel beskrivelse
Chalet Pflaume är ett modernt hus i Bad Gastein i Badbruck-distriktet med ett lugnt och soligt läge. Huset har plats för 10 personer och har 4 sovrum.
En restaurang ligger 100 meter från huset, ett bageri ligger 250 meter bort och skidbussen ligger cirka 100 meter bort. Liften Graukogelbahn ligger cirka 2 km bort och Bad Gasteins centrum ligger cirka 3 km bort.
Detta hus är bäst lämpat för gäster som kör själva och det finns parkering vid huset.
Værelser
Fakta
Fakta om Chalet Pflaume
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Städtjänster | Ingår i priset |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Lounge | Nej, det kan du inte |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Skirum | Nej, nej, nej, nej. |
| Tillgång till Internet | Ja, det kan du |
| Avstånd till pist | 2000 m |
| Avstånd till hiss | 2000 m |
| Avstånd till centrum | 3000 m (Bad Gastein) |