Bustulvegen 6
Hotel beskrivelse
Bustulvegen 6 är en stuga med plats för upp till 12 personer och ligger bekvämt nära pisterna och längdskidspåren på västra sidan av Kvitfjell. Det finns tillgång till ski-in/ski-out via skidspår. Njut av den vackra utsikten från den smakfullt inredda stugan med gott om utrymme och en terrass.
Den 175 m2 stora stugan har ett vardagsrum med soffa, TV, öppen spis och matplats. Välutrustat kök med kyl, frys, diskmaskin och mikrovågsugn.
Ytterligare information:
- Wi-fi
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00 / utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är möbleradmed:
5separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng (140 cm x 200 cm)
Sovrum 2: Dubbelsäng (140 cm x 200 cm)
Sovrum 3: Familje våningssäng (120 cm x 200 cm)
Sovrum 4: Enkelsäng
Sovrum 5: 4 x enkelsäng
2 Badrum:
Badrum 1: Dusch, badkar, toalett och bastu
Badrum 2: Dusch och toalett
Fakta
Fakta om Bustulvegen 6
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 550 m |
| Avstånd till pist | 550 m |
| Avstånd till centrum | 550 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.