Brännbricka 3
Hotel beskrivelse
Äventyrlig, vacker stuga för 11 personer
Brennbakken 3 är den perfekta kombinationen för en central skidsemester vid mellanstationen och en lugn stugresa. Det är nära till faciliteter som afterski, restauranger och livsmedelsbutiker. Dessutom har stugan allt du behöver för en avkopplande stugsemester. Med bastu och öppen spis får du en känsla av lyx och mysighet. Längdskidåknings- och alpinbackarna ligger inte långt bort.
Den 230 m2 stora stugan har ett vardagsrum med soffa, TV, öppen spis och matplats. Välutrustat kök med kyl, frys, diskmaskin och mikrovågsugn.
Ytterligare information:
- Wi-fi
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00 / utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är utrustad med:
5 separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng 180 x 200 cm
Sovrum 2: Familjesäng – nedre våning 120 x 200 cm / övre våning 80 x 200 cm
Sovrum 3: Våningssäng
Sovrum 4: Våningssäng
Sovrum 5: 2 enkelsängar
3 badrum:
Badrum 1: Badkar, badkar och toalett
Badrum 2: Badkar, toalett och bastu
Badrum 3: Toalett
Separat tvättstuga med tvättmaskin och torktumlare.
Fakta
Fakta om Brennbakken 3
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 900 m |
| Avstånd till pist | 900 m |
| Avstånd till centrum | 900 m – Kvitfjell |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Nej, det kan du inte. |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.