Bjønnlitjønnvegen 4
Hotel beskrivelse
Mysig stuga med utsikt
Denna stuga för 10 personer ligger i Kvitfjell Vest med ski-in/ski-out via skidvägen och längdskidspåret som går utanför stugan. Stugan har en bra planlösning och varm atmosfär. Denna stuga är lämplig för familjer eller goda vänner som reser tillsammans.
Stugan är på 89 m2 med 4 sovrum. Vardagsrum med soffa, TV, öppen spis och matplats. Välutrustat kök med kyl, frys och diskmaskin.
Ytterligare information:
- Wi-fi
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00 / utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är inreddmed:
4separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Dubbelsäng
Sovrum 3: Familjevåning
Sovrum 4: Familjevåning
2separata badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett och tvättmaskin
Badrum 2: Toalett
Fakta
Fakta om Bjønnlitjønnvegen 4
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 1200 m |
| Avstånd till pist | 1200 m |
| Avstånd till centrum | 1200 m – Kvitfjell Västra sidan |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Nej, det kan du inte. |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.