Bjønnlitjønnvegen 33
Hotel beskrivelse
Vacker stuga för 11 personer med utsikt belägen i Kvitfjell Vest. Ski-in/ski-out via skidvägen. Ett längdskidspår går precis utanför dörren. Stugan har en bra planlösning med ett stort öppet allrum, en perfekt stuga för familj och vänner som reser tillsammans.
Stugan är 119 m2 med 4 separata sovrum. Vardagsrum med soffa, TV, öppen spis och matplats. Välutrustat kök med kyl, frys, diskmaskin och mikrovågsugn. Det finns även ett loft med TV och sittmöbler.
Ytterligare information:
- Wi-fi
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00 / utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är utrustad med:
4separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Familjevåning
Sovrum 3: Familjevåning
Sovrum 4: Familjevåning
2separata badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett och tvättmaskin
Badrum 2: Dusch, toalett och toalett
Fakta
Fakta om Bjønnlitjønnvegen 33
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 1800 m |
| Avstånd till pist | 1800 m |
| Avstånd till centrum | 1800 m – Kvitfjell Västra sidan |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Nej, det kan du inte. |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.