Bjønnlitjønnvegen 17A
Hotel beskrivelse
Stor stuga för 12 personer på Kvitfjells solsida, västsidan, lämplig för flera familjer och vänner som reser tillsammans. Det är en pärla till stuga med hög standard och en genomgående vacker stil. Stugan har en varm atmosfär och har alla faciliteter som finns för en perfekt stugsemester. Här kan du njuta av soliga dagar i backen eller mysa framför den öppna spisen under kalla vinterkvällar. Det finns tillgång till ski-in/ski-out via vägar.
Stugan är på 210 m2 och har ett vardagsrum med soffgrupp, TV och gasspis. Välutrustat kök med kyl, frys, spis, mikrovågsugn och diskmaskin. Det finns en matplats för 8 till 10 personer. På stugans 2:a våning finns ytterligare ett vardagsrum med soffa, TV och gasspis.
Ytterligare information:
- Wi-fi
- Husdjur tillåtna mot en extra kostnad
- Frysen står i garaget
- Gasspis (en gasbehållare per vistelse ingår i vistelsen)
- Incheckning efter 17:00 / utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är inredd med:
6 separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng, TV och tillhörande badrum
Sovrum 2: Dubbelsäng och tillhörande badrum
Sovrum 3: Våningssäng
Sovrum 4: 2 enkelsängar
Sovrum 5: Dubbelsäng
Sovrum 6: Dubbelsäng
4 badrum:
Badrum 1: I anslutning till sovrum 1 med dusch och toalett
Badrum 2: I anslutning till sovrum 2 med dusch och toalett
Badrum 3: Dusch och toalett
Badrum 4: Dusch och toalett
Det finns också en tvättstuga med tvättmaskin och torktumlare.
Fakta
Fakta om Bjønnlitjønnvegen 17A
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 1500 m |
| Avstånd till pist | 1500 m |
| Avstånd till centrum | 1500 m – Kvitfjell Västra sidan |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Nej, det kan du inte. |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.