Bjønnliskardet 13
Hotel beskrivelse
Bjønnliskardet 13 ligger på västra sidan av Kvitfjell. Den har en solig terrass, ski-in/ski-out och längdskidspåren precis utanför stugan.
Stugan är på 83 m2 och har 3 sovrum med plats för 6 – 8 personer. Stugan har ett vardagsrum med soffa och TV där du kan njuta av kvällarna framför den öppna spisen. Välutrustat kök med kylskåp (finns i ett förråd bredvid köket), frys, spis, diskmaskin och matplats.
Ytterligare information:
- Wi-fi
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning från 17:00 / utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är inreddmed:
3separata sovrum:
Sovrum 1: Familjevåning (150 cm x 200 cm + 75 cm x 200 cm)
Sovrum 2: Familjevåning (120 cm x 200 cm + 75 cm x 200 cm)
Sovrum 3: 2 x enkelsängar, varav en kan dras ut till 90 cm x 200 cm
1 badrum med dusch, toalett, bastu och tvättmaskin.
Fakta
Fakta om Bjønnliskardet 13
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 1100 m |
| Avstånd till pist | 850 m |
| Avstånd till centrum | 1100 m – Kvitfjell Västra sidan |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.