Bjønnlimorka 3
Hotel beskrivelse
Mysig stuga med perfekt läge i Kvitfjell Vest
Denna stuga med plats för 10 personer har ett vackert och soligt läge intill skidbackarna. Panoramafönstren släpper in fjällen och naturen i vardagsrummet. Här är det ski-in och ski-out.
Stugan är på 110 m2 och har ett vardagsrum med öppen spis för sena kvällar efter långa skiddagar, soffa och TV. Välutrustat kök med kyl, frys, diskmaskin, spis och matplats.
Ytterligare information:
- Wi-Fi
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Bjønnlimorka 3 är möblerad med:
4separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Dubbelsäng
Sovrum 3: 1 våningssäng med dubbel nedre våningssäng och enkel övre våningssäng
Sovrum 4: 1 våningssäng med dubbel nedre våningssäng och enkel övre våningssäng
2separata badrum:
Badrum 1; Dusch, toalett, bastu och tvättmaskin / torktumlare
Badrum 2: Toalett
Fakta
Fakta om Bjønnlimorka 3
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 1100 m |
| Avstånd till pist | 850 m |
| Avstånd till centrum | 3700 m – Kvitfjell Västra sidan |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.