Vardvegen 31
Hotel beskrivelse
Klassisk norsk stuga med 8 bäddar
Charmig stuga med 4 sovrum, 6-8 bäddar, badrum och bastu. Stugan har ett fullt utrustat kök, matsal och ett rymligt vardagsrum med TV, soffa och öppen spis.
Skidåkning in/ut via skidvägen. På Hafjelltoppen hittar du Gaiastova, vackra Pellestova och restaurang Vidsyn. Gaiastova erbjuder restaurang- och caféupplevelser och har en trevlig sportbutik med ett bra utbud. Här hittar du också matbutiken Gaia som är öppen varje dag med ett bra utbud av matvaror och nybakat bröd. Dessutom är det bara några kilometer till centrum av Øyer, där det finns flera livsmedelsbutiker, vinbutik, apotek, sportbutiker, Lilleputthammer m.m.
Ytterligare information
90 kvm
Terrass
Skidförvaring tillgänglig för gästerna.
Husdjur är inte tillåtna
Værelser
Boendet har följande:
4separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng (180cm x 210cm)
Sovrum 2: Liten dubbelsäng (120cm x 200cm)
Sovrum 3: Liten dubbelsäng (120cm x 200cm)
Sovrum 4: Våningssäng (2x 90cm x 200cm)
1 separat badrum:
Badrum 1: Toalett, dusch, handfat och bastu.
Fakta
Fakta om Vardvegen 31
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 1000 m |
| Avstånd till pist | 1000 m |
| Avstånd till stadens centrum | 1000 m (Gaiastova) |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.