Trudvang 4
Hotel beskrivelse
Charmig storstuga för 10 personer
Detta är två timmerstugor med totalt sex lägenheter, belägna på Gammelseteråsen vid Mellomstasjonen. Lägenheterna har fantastisk utsikt och enkel tillgång till längdskidspår och alpina backar via skidvägen. Trådlöst internet och parkering finns också tillgängligt.
Vardagsrummet är utrustat med soffa, TV, öppen spis/braskamin. Köket har allt du behöver – kylskåp med separat frys, spis, diskmaskin och mikrovågsugn.
Små, mysiga städer som Fåvang och byn Ringebu ligger inom bekvämt räckhåll.
Ytterligare information
95 kvadratmeter
Husdjur tillåtna mot en extra avgift
Ski in/ski out via skivej
Værelser
Fastigheten har följande:
4separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Dubbelsäng
Sovrum 3: Familj våningssäng
Sovrum 4: Familj våningssäng
2separata badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett, bastu
Badrum 2: Dusch, toalett
Fakta
Fakta om Trudvang 4
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 500 m |
| Avstånd till pist | 500 m |
| Avstånd till stadens centrum | 500 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.