Gjestegården lägenheter
Hotel beskrivelse
Härliga lägenheter med backarna precis utanför dörren
Gjestegaarden erbjuder 24 nyrenoverade lägenheter. Här bor du mitt i Beitostølens centrum, med allt inom räckhåll. Du har 50 meter till liften, 50 meter till butiker och ca 100 meter till längdskidåkning. Lägenheterna är mysiga och modernt inredda med allt du behöver.
När du bor på Gjestegaarden har du nära till restauranger, skidåkning och stormarknader.
Værelser
På Gjestegården erbjuder vi följande typer av lägenheter:
Lägenhet med 2 sovrum för 2-3 personer:
Lägenhet 30 m2 med 1 sovrum med våningssäng och vardagsrum med dubbel bäddsoffa. Vardagsrum med matplats för 6 personer och fullt utrustat kök. I lägenheten finns dusch/WC. Utgång till balkong.
3-rumslägenhet för 4-5 personer:
Denna lägenhet är ca 40 m2 och har 2 sovrum eller 1 sovrum med dubbelsäng och 1 loft. Det ena sovrummet har en dubbelsäng och det andra sovrummet har antingen en dubbelsäng, våningssäng eller 2 enkelsängar. I vissa lägenheter har det ena sovrummet inget fönster. Vardagsrum med matplats för 5 personer och ett fullt utrustat kök i anslutning till vardagsrummet. Lägenheten har dusch/toalett.
4-sovrumslägenhet för 6 personer:
55 m2 lägenhet med 2 dubbelrum och 1 sovrum med 1 våningssäng. Vardagsrum med matplats för 6 personer. I anslutning till vardagsrummet fullt utrustat kök. 1 dusch/toalett. Tillgång till balkong med utsikt över liften och bergen från lägenheten.
Fakta
Fakta om Gjestegaarden
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 50 m |
| Avstånd till pist | 50 m |
| Avstånd till stadens centrum | 0 |
| Avstånd till skidbuss | 50 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Extra tillval |
| Sänglinne och handdukar | DKK 150 per person |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
Beliggenhed
Gæstegården lägenheter