Backyard 90D myggtäcken
Hotel beskrivelse
Modern lägenhet för 8 personer
Denna fastighet andas både lyx och modernitet! Med ett perfekt läge nära barnområdet och med direkt tillgång till ski in/out på Mosetertoppen Backyard, är denna lägenhet den perfekta utgångspunkten för en oförglömlig semester.
Med tre separata sovrum och plats för 7-8 personer finns det gott om utrymme för hela familjen eller en grupp vänner. Varje sovrum är utformat med komfort i åtanke, med moderna möbler och mysiga sängar. Lägenheten har två separata badrum.
Det fullt utrustade köket har allt du behöver för att laga läckra måltider och det mysiga vardagsrummet är den perfekta platsen för avkoppling och umgänge. Med en bekväm soffa, TV och en vedeldad kamin skapas en varm och inbjudande atmosfär där du kan samlas och dela goda stunder.
Ytterligare information
Utomhusparkering
Gratis wifi
Terrass
Skidförvaring
Slutstädning ingår
Husdjur ej tillåtna
Værelser
Boendet har följande:
3separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng 160 cm
Sovrum 2: Familj våningssäng 150 cm / 90 cm
Sovrum 3: Familj våningssäng 120 cm / 90 cm
2separata badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett och tvättmaskin.
Badrum 2: Dusch, toalett och toalett.
Fakta
Fakta om Backyard 90D moss top
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 100 m |
| Avstånd till pist | 10 m |
| Avstånd till stadens centrum | 100 m (Mosetertoppen) |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Välbefinnande | Nej (bastu) |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.