Svartskardvegen 185
Hotel beskrivelse
Fantastisk stuga för 10 personer belägen på toppen av Kvitfjell Vest. Det är en pärla till stuga med hög standard och en exklusiv stil. Stugan har en varm atmosfär och alla faciliteter för en härlig familjesemester. Här kan du njuta av soliga dagar i backen och koppla av framför den öppna spisen under kalla vinterkvällar. Ski-in/ski-out via skidspår. Svartskardvegen 185 ligger högst upp på väg 5, Kvitfjell Vest. Här har du en fantastisk 180-graders utsikt och de stora fönstren släpper in naturen.
Stugan är på 185 m2 med 4 sovrum och 3 badrum. Vardagsrummet är utrustat med en soffgrupp, TV och öppen spis. Stugan har också ett mysigt TV-rum, samt en öppen spis och läshörna i köket. Välutrustat kök med kyl, frys, spis och diskmaskin. Vacker matplats där ni kan avnjuta gemensamma måltider framför den öppna spisen, med solnedgången precis utanför.
Ytterligare information:
- Garageparkering för 1 bil och parkering för 3 bilar utanför
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är inredd med:
4 sovrum + loft:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Dubbelsäng
Sovrum 3: Dubbelsäng
Sovrum 4: 2 x enkelsäng
Loft med 2 madrasser (det finns en solid men brant stege till loftet)
3 badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett och bastu
Badrum 2: Dusch och toalett
Badrum 3: Toalett
Tvättstuga med tvättmaskin och torktumlare.
Fakta
Fakta om Svartskardvegen 185
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 1600 m |
| Avstånd till pist | 1200 m |
| Avstånd till centrum | 3200 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.