Strandebu
Hotel beskrivelse
Detta är en smakfull liten stuga för 6 personer med bra läge vid mellanstationen. Stugan är ett annex till huvudstugan Strandseter. Här bor du på en riktig fäbodvall. Längdskidspåret ligger på andra sidan ängen, medan de alpina backarna är tillgängliga med bil.
Stugan är på 40 m2 med 2 sovrum och 1 badrum. Vardagsrummet är möblerat med en soffa, TV och öppen spis. Välutrustat kök med kylskåp, spis och diskmaskin. Matplats i anslutning till köket.
Ytterligare information:
- Kan hyras tillsammans med Strandseter – kontakta Thinggaard för mer information
- Husdjur tillåtna mot en extra avgift
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan innehåller:
2sovrum:
Sovrum 1: Familj våningssäng
Sovrum 2: Familj våningssäng
Det finns ett badrum som innehåller dusch, toalett och tvättmaskin.
Fakta
Fakta om Strandebu
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 2400 m |
| Avstånd till pist | 1500 m |
| Avstånd till centrum | 2400 m – Kvitfjell skidort |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.