Solvind
Hotel beskrivelse
Charmig storstuga med 14 bäddar
Denna vackra och rymliga stuga ligger i Gammelseterlia i Kvitfjell Öst. Denna stuga har 5 sovrum, 14 bäddar, 3 badrum, bastu, WiFi, parkering och ett fullt utrustat kök.
Denna traditionella, vackra timmerstuga är perfekt för stora familjer, vänner eller små företag. Det finns gott om matplats för gemensamma måltider och stugan ligger nära både alpina skidspår och längdskidspår. Med bara cirka 700 meter till faciliteterna i mitten av stationen, inklusive restauranger, afterski, pool och närbutik, har du allt inom räckhåll.
Små, mysiga städer som Fåvang och byn Ringebu ligger också inom bekvämt räckhåll, där du kan uppleva den lokala kulturen och charmen.
I vardagsrummet finns bekväma möbler, inklusive en soffa, TV, DVD-spelare och en härlig öppen spis som skapar en mysig atmosfär. Köket är fullt utrustat med allt du behöver, inklusive kyl och frys, extra kyl i stugan, spis och diskmaskin.
Ytterligare information
224 kvadratmeter
Husdjur tillåtna mot en extra avgift
Wi-fi
Bastu
Terrass
Værelser
Fastigheten har följande:
5 separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Dubbelsäng
Sovrum 3: Dubbelsäng
Sovrum 4: 2 våningssängar
Sovrum 5: 2 våningssängar
3 separata badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett
Badrum 2: Dusch, toalett
Badrum 3: Dusch, toalett
Det finns också 1 separat toalett och bastu.
Fakta
Fakta om Sønnavind
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 700 m |
| Avstånd till pist | 700 m |
| Avstånd till stadens centrum | 700 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Välbefinnande | Nej (bastu) |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.