Sørlia 7D
Hotel beskrivelse
Centralt belägen stuga – 8 sovplatser
Mysig stuga med plats för 7-8 personer i 3 sovrum och 2 badrum. Belägen i ett vackert område med direkt tillgång till skidåkning i Hafjells backar och gondolen som transporterar dig till fjällens vackra längdskidspår. En kort promenad tar dig till centrum av Øyer där du hittar ett urval av butiker och restauranger.
Detta boende har ett fullt utrustat kök med allt du behöver för matlagning och förvaring, inklusive kylskåp, spis och diskmaskin. Den mysiga matplatsen är den perfekta miljön för att njuta av gemensamma måltider och trevliga stunder tillsammans. I vardagsrummet finns bekväma soffor, en varm öppen spis och en TV, som inbjuder till avkoppling och umgänge. Den vackra utsikten kan avnjutas på den härliga terrassen.
Ytterligare information
67 kvadratmeter
Terrass
Utomhusparkering
Husdjur ej tillåtna
TV:n i sovrummen har inga TV-kanaler utan är endast avsedd för PlayStation etc.
Værelser
Fastigheten har följande:
3separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Familj våningssäng 120cm + 90cm
Sovrum 3: Familj våningssäng 150cm + 90cm
2separata badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett
Badrum 2: Dusch, toalett
Fakta
Fakta om Sørlia 7B
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 800 m |
| Avstånd till pist | 50 m |
| Avstånd till stadens centrum | 500 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.