Segelstadsetra 5
Hotel beskrivelse
Vacker lägenhet för 8 personer belägen på solsidan av Kvitfjell, Westside. Lägenheten ligger mitt i pisten med kort avstånd till skidåkning och restauranger. Det finns ski-in/ski-out. Kvällarna kan avnjutas i soffan framför den öppna spisen, men dagarna kan avnjutas i pisten.
Lägenheten är på 85 m2 och har 3 sovrum. Vardagsrummet är möblerat med en soffa, TV och gasspis. Välutrustat kök med kylskåp, separat frys, spis, diskmaskin och matplats.
Ytterligare information:
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Lägenheten är utrustad med:
3separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelrum
Sovrum 2: Familje våningssäng
Sovrum 3: Familje våningssäng
2badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett och bastu
Badrum 2: Detta badrum är anslutet till ett sovrum med dusch, toalett, tvättmaskin och torktumlare
Fakta
Fakta om Segelstadsetra 5
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 1000 m |
| Avstånd till pist | 10 m |
| Avstånd till centrum | 1600 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.