Nirvana 4
Hotel beskrivelse
Fantastisk lägenhet för 10 personer på den soliga västsidan av Kvitfjell. Här finns fantastisk utsikt och ski-in/ski-out. Njut av solnedgången från soffan från de spektakulära fönstren eller ute på terrassen. Restauranger och afterski ligger inte långt bort.
Lägenheten är professionellt inredd och har en yta på 107 m2. Lägenhetens vardagsrum är möblerat med en soffa, TV och öppen spis. Välutrustat kök med kylskåp, separat frys, spis, diskmaskin och matplats. Det finns också 4 sovrum och 2 badrum.
Ytterligare information:
- Uppvärmt skidförråd
- Husdjur är inte tillåtna
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Lägenheten är möblerad med:
4separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Dubbelsäng
Sovrum 3: Dubbelsäng med enkel våningssäng
Sovrum 4: Dubbelsäng med enkel våningssäng
2 badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett och bastu
Badrum 2: Dusch och toalett
Fakta
Fakta om Nirvana 4
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 300 m |
| Avstånd till pist | 30 m |
| Avstånd till centrum | 4500 m – Kvitfjell Vest |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.