Nermotunet 406
Hotel beskrivelse
Mysig lägenhet med 7 bäddar
Nermotunet är centralt belägen med fantastisk utsikt över Gudbrandsdalen. Gondolen tar dig till Øyerfjellets vackra längdskidspår. Øyers centrum ligger bara 2 minuters bilresa från boendet och här finns stormarknader och restauranger.
Nermotunen är en härlig lägenhet på 75 kvm med 3 sovrum (7 bäddar), 2 separata toaletter och bastu. Lägenheten har ett välutrustat kök med kyl, frys, spis, diskmaskin, mikrovågsugn och kaffebryggare. Det finns också en mysig matsal för gemensamma måltider. Vardagsrummet har en stor soffa, gasspis och TV. Det finns en balkong och utomhusparkering på plats.
Mer information
Torkskåp
WiFi
Husdjur ej tillåtna
Närhet till backarna
Værelser
Boendet har följande:
3separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng (180cm x 200cm)
Sovrum 2: Familj våningssäng (90cm / 150cm x 200cm)
Sovrum 3: Familj våningssäng (90cm / 120cm x 200cm)
1 separat badrum:
Badrum 1: Toalett och dusch.
Separat toalett
Fakta
Fakta om Nermotunet 406
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 2000 m |
| Avstånd till pist | 2000 m |
| Avstånd till stadens centrum | 1000 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.