Kvitberget
Hotel beskrivelse
Stuga för 11 personer belägen på Kvitfjells solsida – västsidan. Stugan har ett fantastiskt läge med kort avstånd till backar och längdskidspår via skidvägen.
Stugan är 135 m2 med 4 sovrum och 2 badrum. Det finns ett vardagsrum utrustat med soffa, TV och öppen spis. Välutrustat kök med kyl, frys, spis, diskmaskin, mikrovågsugn och matplats.
Ytterligare information:
- Husdjur tillåtna mot en extra avgift
- Incheckning efter 17:00/ Utcheckning senast 11:00
Værelser
Stugan är inreddmed:
4separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng
Sovrum 2: Familjevåning
Sovrum 3: Familjevåning
Sovrum 4: Familjevåning
2badrum:
Badrum 1: Dusch och toalett
Badrum 2: Dusch och toalett
Fakta
Fakta om Kvitberget
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till lift | 300 m via skivej |
| Avstånd till pisten | 300 m via skidväg |
| Avstånd till centrum | 750 m – Kvitfjell |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.