Hafjell Alpine Lodge 304
Hotel beskrivelse
Centralt belägen lägenhet för 7 personer
Hafjell Alpin Lodge 304 är en fantastisk lägenhet med högt i tak, loft, 3 sovrum och 7 bäddar. Hafjell Alpin Lodge har ett centralt läge nära de alpina backarna. Fantastisk utsikt över Gudbrandsdalen med bra solförhållanden. För att nå Øyerfjellets längdskidspår tar man bara gondolen upp. En 2-minuters bilresa tar dig till Øyer centrum med livsmedelsbutiker och restauranger. Hafjells skidmarknad ligger cirka 200 meter längre ner i Hafjell, där du hittar sportbutik, matservering, afterski, skiduthyrning med mera.
Lägenheten har ett välutrustat kök med kyl, frys, spis, diskmaskin, mikrovågsugn och kaffebryggare. Matsal för mysiga, gemensamma måltider. Vardagsrummet har en stor soffa, vedeldad kamin och 65″ TV.
Ytterligare information
WiFi
Balkong
Inomhusparkering
Husdjur inte tillåtna
Værelser
Boendet har följande:
3separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng (180 cm x 200 cm)
Sovrum 2: Dubbelsäng (150 cm x 200 cm)
Sovrum 3: Familjevåningssäng (90 cm/120 cm x 200 cm)
Loft: Här finns 5 madrasser för extrasängar
2 separata toaletter:
Badrum 1: Toalett och dusch
Separat toalett
Fakta
Fakta Alpine lodge 304
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 100 m |
| Avstånd till pist | 100 m |
| Avstånd till stadens centrum | 200 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Bilparkering | Ja (inomhus) |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.