Geilolia stugor och lägenheter
Hotel beskrivelse
Mysiga trästugor i traditionell norsk stil
Geilolia Hytteun består av 37 mysiga stugor i olika storlekar, alla inredda i traditionell norsk stil och byggda i trä. Stugorna är utspridda i ett område som ligger längst ner i pisten vid Vestlia, omgivet av skog och berg. Från alla stugor är det kort avstånd till både längdskidspåren och de alpina backarna – alla stugor har ett perfekt läge med möjlighet till ski-in/ski-out till den alpina skidorten.
Geilolia har också lägenheter som ligger i Geilos centrum med gångavstånd till butiker och restauranger. Skidbussen stannar precis utanför byggnaden. Om du bor i en av dessa lägenheter ingår sänglinne, sängkläder och slutstädning i priset.
Værelser
Fakta
Fakta om Geilolia Cabin and Apartments
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 90 m från stugor/ 1400 m från lägenheter |
| Avstånd till pist | 90 m från stugor/ 1400 m från lägenheter |
| Avstånd till stadens centrum | 200 m från stugor/ 0 m från lägenheter |
| Avstånd till skidbuss | 100 m från stugor /0 m från lägenheter |
| Mottagning | Ja, det kan du |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Gratis Wi-Fi | Ja, det gör vi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
Beliggenhed
Geilolia Semesterhus