Gaia 142
Hotel beskrivelse
Mysig lägenhet på Gaiastova med plats för 5 personer
Lägenheten ligger precis vid Gaiastova, där det finns liftkortsförsäljning, skiduthyrning, restaurang och afterski. Det är ski in/ski out och med goda möjligheter till längdskidåkning. Här kan du njuta av utsikten över de höga bergen. I Hafjell kan du också ta en gondoltur till flera fantastiska längdskidspår.
Gaia 142 är en lägenhet som rymmer 5 personer. Den innehåller 2 sovrum och 1 badrum. Vardagsrummet är utrustat med en soffa, öppen spis och TV. Öppet vardagsrum / kökslösning med en mysig matplats. Fullt utrustat kök med kyl, frys, spis, kaffebryggare och diskmaskin. Mysig terrass med trädgårdsmöbler.
Ytterligare information
55 kvm
WiFi
Grill tillgänglig för gäster
Skidförråd tillgängligt för gäster
Husdjur inte tillåtna
Parkering för en bil
Værelser
Boendet har följande:
2separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng (180 cm x 200 cm)
Sovrum 2: Familj våningssäng (180 cm / 90 cm x 200 cm)
1 badrum:
Badrum 1: Dusch, toalett och handfat.
Tvättmaskin.
Fakta
Fakta om Gaia 142
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 60 m |
| Avstånd till pist | 0 m |
| Avstånd till stadens centrum | 100 m – Gaiastova |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering för bil | Ja (en bil) |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.