Furuseth Alpine Lodge
Hotel beskrivelse
Modern storstuga med plats för 28 personer. Det är en särpräglad stuga med ett fantastiskt läge och utsikt. Stugan ligger ca 600 meter från pisterna och det finns fina möjligheter till längdskidåkning i närheten. Stugan passar bra för flera personer som reser tillsammans, familj, vänner eller kollegor.
Stugan är 460 m2 stor med 8 sovrum och 6 badrum. Det finns ett separat område med bastu och bubbelpool. Det finns också två vardagsrum, båda med soffa, TV och öppen spis. Matplats för mysiga gemensamma måltider. Välutrustat kök med kyl, separat frys, spis, diskmaskin och mikrovågsugn.
Ytterligare information:
- Wi-fi
- Husdjur tillåtna mot en extra avgift
- Incheckning efter 17:00 / utcheckning senast 11:00
Værelser
Furuseth Alpin Lodge är inredd med:
8 separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng, våningssäng och dubbel bäddsoffa
Sovrum 2: 2 enkelsängar
Sovrum 3: 2 enkelsängar
Sovrum 4: 2 enkelsängar och dubbel bäddsoffa
Sovrum 5: 2 våningssängar 2 våningssängar
Sovrum 6: våningssäng och enkelsäng
Sovrum 7: våningssäng och 2 enkelsängar
Sovrum 8: våningssäng och 3 enkelsängar
Galleriet har 2 extra sängar
6 badrum:
Badrum 1: Dusch och toalett
Badrum 2: Dusch och toalett
Badrum 3: Dusch och toalett
Badrum 4: Dusch och toalett
Badrum 5: Dusch och toalett
Badrum 6: Dusch och toalett
Privat område med bastu, toalett och dusch
Tvättstuga med tvättmaskin och torktumlare
Fakta
Fakta om Furuseth Alpin Lodge
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 1100 m |
| Avstånd till pist | 1100 m |
| Avstånd till stadens centrum | 1100 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | DKK 145,- per person * |
| Tillgång till internet | Wi-fi |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
*Sänglinne och handdukar kan inte köpas på resmålet, de måste köpas hemifrån minst 14 dagar före ankomst.