Fjellstølen Storstuga
Hotel beskrivelse
Fjellstølen Storhytte är en stor och rymlig familjestuga som passar bra för ett stort kompisgäng och/eller familj. Stugan ligger centralt med 400 m till centrum och det är möjligt att köra dit med bil.
Stugan är 120 m2 och har en härlig terrass i västerläge.
Værelser
Fjellstølen Stuga är 120 m2 och innehåller 5 sovrum. 2 av rummen har dubbelsängar, 2 har våningssängar och det sista har en familjevåningssäng. 2 dusch-/toalettrum, varav ett med bastu. Välutrustat kök och vardagsrum med öppen spis, soffa och matplats. Gratis tillgång till internet.
Fakta
Fakta om Fjellstølen Storhytte
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 500 m |
| Avstånd till pist | 200 m |
| Avstånd till stadens centrum m. | 400 m |
| Avstånd till skidbuss | 100 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutlig rengöring | 1.250,- DKK |
| Handdukar/sängkläder | DKK 125,- per person |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |