Favn Chalet 58B
Hotel beskrivelse
Lyxig lägenhet i hjärtatav Hafjell
I hjärtat av Hafjell – vid gondolstationen Mosetertoppen – hittar du den nya bergsbyn Favn Hafjell. Med ett soligt och snöigt läge, frisk luft och direkt närhet till alla fjällbyns upplevelser och aktiviteter sticker Favn Hafjell ut som en eftertraktad destination.
Allt du behöver finns inom bekvämt räckhåll: skiduthyrning, restauranger, kaféer och aktiviteter för stora och små. De alpina backarna ligger precis utanför dörren på vintern, med familjevänliga pister och oändliga längdskidspår som tar dig upp i bergen.
Favn Chalèt 58B är en lyxig lägenhet på 87 kvadratmeter med mycket hög standard. Lägenheten har 3 sovrum, 7 bäddar och 2 badrum. Välutrustat kök med kyl/frys, diskmaskin och ugn. Matsal för mysiga, gemensamma måltider. Varmt och mysigt vardagsrum med sittgrupp och TV, braskamin och Favn Chalets karaktäristiska fönster som ger ett vackert ljusinsläpp, fantastisk utsikt och en unik känsla av rymd.
Ytterligare information
WiFi
Lägenheten har tvättmaskin och torktumlare
Inomhusparkering
Husdjur är inte tillåtna
Sängkläder och handdukar ingår (en liten och en stor)
Slutstädning
Værelser
Boendet har följande:
3separata sovrum:
Sovrum 1: Dubbelsäng (160 x 200)
Sovrum 2: Dubbelsäng (160 x 200)
Sovrum 3: Familjevåningssäng (90/140 x 200)
2separata badrum:
Badrum 1: Toalett, dusch.
Badrum 2: Toalett, dusch.
Fakta
Fakta om Favn Chalet 58B
| Liftkort | ingår ej |
| Pension | Ingen pension |
| Avstånd till hiss | 200 m |
| Avstånd till pist | 0 m |
| Avstånd till stadens centrum | 100 m |
| Mottagning | Nej, det kan du inte. |
| Restaurang | Nej, det kan du inte |
| Slutstädning | Ingår i priset |
| Handdukar/sängkläder | Ingår i priset |
| Internet | Kostnadsfritt |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |