Enrosadira (Alba)
Hotel beskrivelse
Hotellbeskrivning
Välkommen till Apartment Enrosadira-9 i Alba nära Canazei – den perfekta platsen för din skidsemester i Dolomiternas vackra landskap. Här kan du njuta av friheten att ha din egen lägenhet där du kan koppla av och ladda om efter en aktiv dag i backarna. Enrosadira-9 erbjuder en mysig och funktionell miljö som ger dig ett bekvämt hem långt hemifrån.
Lägenheten är perfekt för familjer, par och grupper av vänner som vill ha flexibiliteten att anpassa sin semester efter sina egna önskemål. Med ett fullt utrustat kök kan du enkelt förbereda dina egna måltider och vardagsrummet ger gott om möjligheter till avkoppling. När du bor på Apartment Enrosadira-9 har du nära till både liftar och skidbuss, vilket gör det enkelt att ge sig ut i backen varje morgon.
Förutom den fantastiska skidåkningen erbjuder Canazei ett mysigt stadsliv och du är bara en kort promenad från centrum där du kan hitta restauranger, butiker och afterski-ställen. Lägenheten har allt du behöver för en härlig semester – från bekväma sovplatser till härlig utsikt över den omgivande landsbygden.
Lägenhet Enrosadira-9 ger dig allt du behöver för en flexibel och bekväm skidsemester. Här kan du njuta av friheten att ha din egen bas där du kan koppla av och ladda upp inför nästa dags äventyr.
Fem goda skäl
- Perfekt läge nära skidliftar, skidbuss och pister
- Mysiga lägenheter med vardagsrum
- Perfekt för familjer och grupper som vill ha flexibilitet
- Enkel tillgång till Canazeis centrum och möjligheter till afterski
- Fullt utrustat kök
Værelser
Fakta
Fakta om Enrosadira (Alba)
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Handdukar | Ingår i leveransen |
| Linne | Ingår |
| Städtjänster | Ingår i priset |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
Faciliteter
| Lounge | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Skirum | Nej, nej, nej, nej. |
| Wi-Fi-anslutning | Ej tillgänglig |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
Avstånd
| Till lyft/sluttning | 850 m |
| Centrum | 1500 m (Canazei) |
| Skidbuss | 100 m |
| Köpcentrum | 250 m |
| Skiduthyrning | 350 m |