Ciampac (Alba)
Hotel beskrivelse
Hotellbeskrivning
Välkommen till Cesa Ciampac i Alba, nära Canazei – en charmig plats där du kan njuta av en skidsemester omgiven av de vackra Dolomiterna. På Cesa Ciampac kan du förvänta dig en mysig och välkomnande atmosfär som omedelbart får dig att känna dig som hemma. Hotellet är idealiskt beläget i förhållande till skidområdena och gör att du kan uppleva Canazeis berömda skidterräng på ett enkelt och bekvämt sätt.
Cesa Ciampac är perfekt för familjer, par och vänner som vill ha en bekväm plats att bo på under sin skidsemester. Lägenheternas rum är rymliga och utformade med komfort och funktionalitet i åtanke. Det finns också ett skidrum där du kan förvara din skidutrustning, så att du alltid har enkel tillgång till allt du behöver för nästa tur i backen.
Lägenhetens läge i Alba nära Canazeis centrum innebär att du har enkel tillgång till ett urval av restauranger, butiker och afterski-ställen. Skidbussen stannar nära lägenheten så att du enkelt kan ta dig till och från skidliftarna och njuta av allt som staden har att erbjuda. Cesa Ciampac är en idealisk bas för dig som vill kombinera skidåkning med stadens charmiga atmosfär och fantastiska faciliteter.
Med Cesa Ciampac som bas kan du se fram emot en skidsemester som bjuder på både spänning och avkoppling. Vår vänliga och hjälpsamma personal finns till hands för att se till att du får en oförglömlig semester full av fantastiska minnen.
Fem goda skäl
- Utmärkt läge nära skidliftar och backar
- Rymliga och bekväma rum, idealiska för familjer och par
- Praktiska faciliteter såsom skidförvaring och
- Alba nära Canazeis charmiga centrum med restauranger och afterski
- Vänlig atmosfär som får dig att känna dig som hemma
Værelser
Fakta
Fakta om Ciampac (Alba)
| Liftkort | Ingår i priset |
| Pension | Ingen pension |
| Handdukar | Ingår i leveransen |
| Linne | Ingår |
| Städtjänster | Ingår i priset |
| Parkering av bil | Ja, du kan parkera |
Faciliteter
| Lounge | Nej, det kan du inte |
| Bar | Nej, det är det inte. |
| Skirum | Ja, det kan du |
| Wi-Fi-anslutning | Ja, det kan du |
| Wellness | Nej, det gör du inte |
| Simbassäng | Nej, det kan du inte |
Avstånd
| Till lyft/sluttning | 100 m |
| Centrum | 2800 m (Canazei) |
| Skidbuss | 100 m |
| Köpcentrum | 500 m |
| Skiduthyrning | 350 m |